A termék előállítási ideje, a műveleteinek listája, a feladatok nehézségi szintjei, az alkalmazott percdíjak, gépek és eszközök a termelő vállalat tudásvagyonát jelentik. Törzsadatok nyilvántartása, az emberi erőforrás ráfordítás kalkulációjának készítése, a tényleges végrehajtási idők rögzítése, valamint a terv-tény elemzések felhasználása hozzájárul ahhoz, hogy az árazás, a gyártástervezés, és a megvalósítás pontos, reális és végrehajtható legyen. Ez biztos alapja a teljesítmény-alapú értékelési és bérezési rendszernek, ami a jelen gazdasági környezetben is minden vállalkozás számára ajánlott.
A Norma által kezelt teljes munkavállalói adatbázis biztosítja, hogy az erőforrás adatokat valós időben tudják elérni a vezetők, függetlenül a földrajzi és szervezeti egységek, vagy telephelyek számától. Ennek segítségével mindig naprakészen tudható, hogy milyen minőségű és mennyiségű értékesíthető kapacitás áll rendelkezésre.
Teljesítményalapú bérezés esetén fontos, hogy az elvégzett munkabérek a vállalatvezetők és a munkavállalók számára naponta elérhetőek legyenek. Az átláthatóság, kiszámíthatóság és a gyártás terv szerinti lefutása megerősíti mindkét felet a teljesítménybér alkalmazásában, ami jelen gazdasági helyzetben a hosszútávú működést jelentheti.
A Normában felépített műveleti listák és termékelőállítási normák lehetővé teszik, hogy valós adatokra alapozza az árazás emberi erőforrás kalkulációját, biztosítva a megfelelő pénzügyi eredményességet és a pontos gyártástervezést. Az elkészítési idők nyomon követése és a visszamérések segítik a naprakész adatbázis kialakítását.
A teljesítmény valós idejű monitorozása, az egyéni és csoportos teljesítmények figyelése és a tervezett megvalósítási idők nyomon követése lehetővé teszi, hogy a termelés folyamatába valós időben tudjon beavatkozni. A tervek és tények összehasonlításával, elemzésével elkerülheti a következő gyártásoknál az ismétlődő problémákat.