Egy termék elkészítéséhez szükséges minden munkafázist, részfeladatot, műveletet feldolgozva, a szoftver segítségével mélyebben megismerheti termelési folyamatait. Ezen adatok ismerete az első lépés a termelés hatékonyságának növeléséhez.
A műveleteket bonyolultságuk szerint osztályokba sorolhatja a műveletsablonokon, így a megfelelő kompetenciájú dolgozóhoz rendelheti azokat. A termékhez tartozó műveletek verzióit műveletjegyzékben gyűjtheti, csökkentve ezzel az adminisztrációt.
A műveleti listákban nyomon követheti a termékek gyártásához szükséges előállítási időt és a kapcsolódó műveleti költségeket. Ezeket akár műveletenként, lépésekre bontva is megismerheti, elemezheti, visszamérheti és tervezhet is velük.
Vállalati tudásvagyona a termékek gyártási módszerében rejlik. Ennek megőrzésére szolgál a normakatalógus, amelyben a műveleti listákkal és normákkal kapcsolatos összes ismeretét egy helyen tárolhatja a tervezéshez és árazáshoz is.
A Normában a vevői- és gyártási megrendelések segítségével a gyártás több telephely és gyártóhely között is elosztható. Az ütemezés támogatására előkalkulálja a gyártási időt, majd a tényadatokat összehasonlítja a tervvel.
A szellemi foglalkozásúak a Normában maguk is rögzíthetik napi tevékenységüket feladatokra bontva, projektekhez rendelve, akár Home-office munkavégzés mellett is. A rögzített feladatok tervezhetők és a tényadatokkal egyeztethetőek.
A munkaidő-összesítéssel, napi jelentésekkel, teljesítmény kimutatásokkal folyamatosan nyomon követheti erőforrásai hatékonyságát, időben felismerheti a beavatkozási pontokat és gyártási folyamatait a megrendelésekkel összhangban tarthatja.